Boże Narodzenie – robimy ozdoby świąteczne

22 grudnia, 2020

Boże Narodzenie - robimy ozdoby świąteczne

W Adwencie nie mogło zabraknąć wspólnego wykonywania ozdób świątecznych. Wszakże wewnętrzne przygotowanie na Święta ma także swój zewnętrzny wymiar - domy dekorujemy, żeby tym bardziej podkreślić czas wyjęty z powszedniości.

Sposobów na ozdobienie Świąt Bożego Narodzenia jest co niemiara! Zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne, na których dzieci mogły wykorzystać niektóre z nich. Powstały strojne papierowe bombki, ozdoby ze styropianu i cekinów (rzecz wymagająca wiele precyzji!), a nawet kule śnieżne ze słoików i brokatu. Te ostatnie cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem jako najbardziej widowiskowe ze wszystkich propozycji. 

To był ostatni szkolny dzień przed Bożym Narodzeniem - atmosfera w szkole była więc już bardzo świąteczna, a dzieci podekscytowane nadchodzącymi wydarzeniami. Na pożegnanie każde otrzymało miły upominek - drobne słodkości oraz fantastyczne książki z ozdobami do samodzielnego wykonania w domu. Przed końcem Adwentu czeka nas jeszcze trochę pracy!