Park linowy – wycieczka szkolna pełna wrażeń

12 października, 2020

Park linowy wycieczka szkolna

Dzisiaj był dzień pełen wyzwań! Spędziliśmy go na świeżym powietrzu, w otoczeniu myślęcińskiej przyrody. Uczniowie mogli spróbować swoich sił pokonując przeszkody przygotowane w kompleksie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku. Nie było łatwo: park linowy – trasa złożona z kładek, belek, pętli, siatek i różnego rodzaju zjazdów – robi wrażenie. Nic dziwnego, że każdy krok może wywołać niepewność czy dreszcz emocji. Jednak pod okiem instruktorów dzieci przełamywały barierę lęku wysokości i strachu, uczyły się technik utrzymania równowagi. Czy się udało? Zadowolone miny mówią same za siebie!

Polecamy takie ćwiczenie każdemu – park linowy wyrabia kondycję i pozwala przeżyć niezapomnianą przygodę. Dodatkowym atutem jest sosnowy las i świeże powietrze. Trudno wymyślić ciekawszą lekcję wychowania fizycznego. Z chęcią tu wrócimy!