Kronika szkolna: Skarby przeszłości

26 listopada, 2021

Skarby przeszłości - nasze muzeum

Niedawno rozmawialiśmy na lekcji o pamiątkach – starych i już raczej nieużywanych przedmiotach, które należą do naszych rodzin, a były często własnością naszych rodziców, dziadków i dalszych przodków. W listopadzie gromadziliśmy te skarby przeszłości tworząc w szkolnej sali niewielką ekspozycję muzealną. Zaprezentowane zostały m.in. aparat na kliszę, stare fotografie, zmyślna obieraczka do jabłek, młynek, stare monety, książki, zabawki. Doszliśmy do wniosku, że takie pamiątki rodzinne to wielki skarb.

Szkolne zajęcia stały się okazją do poszperania w zakamarkach domów i przyczyniły się do odnalezienia cennej serii książek dla dzieci pt. "Młodzi ulubieńcy Jezusa". Książeczki wydane prawie 100 lat temu zasiliły nasze zbiory biblioteczne.