Kronika szkolna: Świąteczny czas

22 grudnia, 2021

Świąteczny czas

U nas w szkole również świąteczne przygotowania. Choinka – niechciana już przez poprzednich właścicieli – znalazła swoje miejsce w naszej świetlicy. Trudno było przypuszczać, że będzie w ogóle stała. Nie miała przecież nawet stojaka, a górna część praktycznie cała odpadła. Wzięliśmy się do pracy. Panie zajęły się naprawami, a my dekoracjami. Zrobiliśmy piękny świąteczny łańcuch i bombki z masy porcelanowej. Okazało się, że drobne naprawy wystarczyły. Choinka ozdobiona światełkami, bombkami i wykonanymi przez nas dekoracjami wygląda pięknie.

Samo strojenie choinki i dekorowanie sali sprawiło nam wiele radości. Nie zapomnieliśmy również o szopce. Zdążyliśmy też porozmawiać na temat wymiaru religijnego tych świąt. Nie możemy się już doczekać Narodzenia Pana Jezusa! Wszystkim życzymy wiele radości i szczęśliwego oczekiwania.