Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca, 2021

Zakończenie roku szkolnego 2020-2021

W słoneczny czerwcowy piątek - 25.06.2021 - zakończyliśmy pierwszy rok szkolny w historii działalności naszej szkoły podstawowej. Ta okazja wzbudza wiele uczuć i wspomnień, ponieważ minione dziesięć miesięcy obfitowało w trudne wyzwania, ale i we wspaniałe zwycięstwa.

Podsumowanie roku szkolnego 2020/2021

Mimo trudów udało nam się funkcjonować sprawnie przez wszystkie miesiące roku szkolnego w pięknie odremontowanej i wyposażonej sali. Oprócz realizowania obowiązkowego programu szkolnego i przeprowadzania egzaminów dla uczniów z nauczania domowego zorganizowaliśmy ciekawe zajęcia dodatkowe. Dzieci co tydzień czekały z niecierpliwością na grę w szachy czy naukę łaciny. Z największymi emocjami wyczekiwały jednak lekcji religii, które dzięki talentom Księdza Dariusza były połączone ze sporą dawką wiedzy technicznej. Rzadziej, ale również regularnie uczniowie mogli zdobywać sprawność fizyczną na lekcji szermierki oraz wiedzę na lekcjach programowania. Odbyło się też kilka wyjazdów, które wspominamy z przyjemnością jak wycieczka do parku linowego, czy pielgrzymka do Rostkowa. Czas nauki urozmaicały również okazjonalne zajęcia warsztatowe, na których wykonywaliśmy wiązanki na Dzień Zaduszny, ozdoby na Boże Narodzenie czy zakładaliśmy szkolny ogródek. Wiele innych ciekawych i godnych zapamiętania chwil przeplatało się z codzienną rutyną. Nie zawsze udokumentowane - pozostaną w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli na długo.

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki

Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Na uroczystości zakończenia zebrali się uczniowie klas stacjonarnych oraz edukacji domowej. Pani Dyrektor podsumowała krótko rok szkolny i opowiedziała o planach na przyszłość. Uczniowie otrzymali świadectwa, a wychowankowie oddziału zerowego - dyplomy. Wszystkie dzieci mogły cieszyć się nagrodami za wysiłek włożony w naukę. Był też czas na podziękowania i kwiaty dla najlepszej Pani nauczycielki i dyrektorki pod słońcem. Radosne spotkanie zakończyło się rozmowami przy kawie. A już jutro będziemy wspólnie świętować początek wakacji na festynie rodzinnym.

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą Szkołę - modlitwą, pracą, ofiarą czy dobrym słowem.

Bóg zapłać!